Banner
Banner
Banner
Home O nás
Banner

Radek a Martina

Novinka ze 4.6.2011svatba

ples_H_026

argaiv1446

Radoslav Zlý

Jsem ze Lhotky pod Ondřejníkem a narodil jsem se 4.6.1969 v Čeladné. Bydlím ve Frýdlantě nad Ostravicí, kde pracuji jako sedlář ve své firmě. Rád cestuji, hlavně po zemích Středního Východu, kde objevuji staré kultury. Kolo je součástí mého života, na kterém jsem strávil spoustu zážitků s přáteli a se svou dcerou Kristýnkou. Nejnavštěvovanějšími  zeměmi jsou Slovensko, Turecko, Sýrie, Rumunsko a Ukrajina.Procestoval jsem i Libanon,Velkou Británii, Polsko, Bulharsko, Gruzii, Kypr, Maďarsko, Rakousko, Chorvatsko, Slovinsko a Slovensko. Kromě cyklistiky hraju stolní tenis a rád se scházím s přáteli.Chci dál poznávat svět a navštívit další pro mne nepoznané země a život lidí. Na svých cestách fotím a v roce 2009 jsem měl pár přednášek o své cestě se svým kamarádem Peťou po Sýrii, Turecku a Libanonu a zpět až domů na kole. Přednášky jsem měl na cyklosetkání v Hradci Králové a ve Frýdku Místku a pak v čajovnách ve Frýdlantě nad Ostravicí a v Novém Jičíně. Letos podnikneme s přítelkyní Martinou cestu po Sýrii ( z Damašku ), dál přes Jordánsko, Izrael a Libanon. Bude to 4 týdenní cesta s dalším poznáváním muslimských zemí.

Vlastním Škodu 105 jménem Francimor, se kterou jsem projel Slovensko, Ukrajinu, evropskou část Turecka, Rumunsko, Bulharsko a  Maďarsko. Toto vozidlo získalo duši a taky barevný kabát. Projelo spoustu km a další ho čekají.

pinec_Lhotka

Martina Zlá

Jsem z Nového Jičína  a narodila jsem se 22.2.1969 v Karviné. V Novém Jičíně bydlím a pracuji jako státní úředník. Ráda cestuji, na kole i pěšky. Lákají mě  nejvíce hory, ale objevila jsem s Radkem i kouzlo Orientu, hlavně kvůli lidem, které člověk po cestě potkává. Podnikala  jsem převážně jednodenní cesty a pak s dorůstajícím synem Romanem i delší cesty. Mám proježděné Beskydy, Jeseníky, oblast Liberce,kus jižní Moravy a Dolní Rakousko. Vloni jsme s Radkem absolvovali cestu z Kypru do Turecka, následně do Sýrie a pak dál na východ Turecka se zastávkou v Gruzii. Byla to cesta na 4 týdny. Moje první cesta s plně naloženým kolem. Miluji hory a mým snem je jet do Himalájí. Postupně sbírám zážitky ostatních, abych se tam pak vydala spolu s Radkem. Kolo je pro mě kus života a je to nejlepší způsob, jak si zasportovat, objevit nové a relaxovat.

Aktualizováno (Středa, 24 Srpen 2011 13:19)